کارت ویزیت ها

چند دلیل برای اهمیت کارت ویزیت ها

ارسال نامه، عقد قرارداد و شرکت در جلسات کارهایی هستند که ما امروزه آنها را برای کسب و کار خود به صورت آنلاین انجام می دهیم. اما کارت ویزیت ها چیزی نیستند که بتوان آنها را به این زودی ها مانند موارد فوق بصورت آنلاین و دیجیتال در آورد. در اینجا چند دلیل برای شما می آوریم تا بدانید که چرا باید به داشتن کارت ویزیت ها اهمیت بدهید و همواره در جیب خود تعدادی از آنها را داشته باشید:

1.کارت ویزیت ها موثرترین ابزار برای بازاریابی مستقیم می باشند:

ایمیل مارکتینگ، سئو و تبلیغات پولی کارهای بسیار مفیدی برای جذب مشتری و سرمایه می باشند اما هنوز هم کارایی یک جلسه خصوصی با مشتری را که در آن شما بطور رو در رو با مشتری صحبت کرده و در پایان با او دست می دهید و کارت ویزیت خود را به او می دهید ندارند.

شما می توانید همیشه از کارت ویزیت ها بعنوان یک فرصت بالقوه برای ایجاد ارتباطات کاری جدید برای خود استفاده کنید. برای مثال در نمایشگاه ها، کنفرانس های مربوط به زمینه ای که در آن فعالیت دارید و حتی سالن فرودگاه همواره باید کارت ویزیت خود را بهمراه داشته باشد تا فرصت های تجاری جدیدی را که ممکن است در این مکان ها پیدا کنید از دست ندهید. پس به یاد داشته باشید که همواره در جیب، کیف پول و کیف لپ تاپ خود کارت ویزیت هایتان را همراه داشته باشید.

2.کارت ویزیت ها اولین درک از کسب و کار شما را به مشتریان می دهند:

وقتی شما با کسی ملاقات می کنید که می تواند یک شریک تجاری خوب برای شما در آینده باشد، آیا نمی خواهید در برخورد اول او را تحت تاثیر قرار دهید تا بتوانید با او همکاری های خود را گسترش دهید؟ کارت ویزیت ها می توانند بیش از اینکه صرفا یک سری اطلاعات تماس را رد و بدل کنند در این زمینه به شما کمک کنند.

کارت ویزیت ها

پس این نکته را در نظر داشته باشید که هیچ وقت کارت ویزیت ها را با متن های بیهوده پر نکنید تا تصویر اولیه خوبی از شما در ذهن مشتری شکل بگیرد.

3. کارت ویزیت های جذاب بطور اتوماتیک توسط مشتریان منتشر می شوند و برای شما بازاریابی می کنند:

کارت ویزیت ها اشیایی فیزیکی هستند که قابلیت معرفی برند تجاری شما را دارند. اگر به کارت ویزیت ها صرفا به چشم چیزی بنگرید که تنها برای تبادل اطلاعات تماس شما بکار می روند پس مطمئن باشید که مشتری پس از دریافت کارت شما بلافاصله بعد از ثبت مشخصات تماس شما، کارت را دور می اندازد.

اما اگر در ساختن کارت ویزیت خود خلاقیت به خرج دهید احتمال این امر بسیار زیاد می شود که مشتری شما بخواهد کارت ویزیت شما را به افراد دیگری نیز نشان دهد که همین امر می توانند بصورت غیر مستقیم برای شما بازاریابی کند.

برای دانستن اطلاعات بیشتر درباره نحوه طراحی کارت ویزیت های خلاقانه می توانید این مقاله را بخوانید.

4.با داشتن کارت ویزیت آمادگی خود را نشان دهید:

کسی که گرانترین تلفن همراه را با باتری خالی در اختیار داشته باشد هیچگاه نمی تواند با دیگران ارتباط برقرار کند. اگر شما با دو نفر در زمینه کاری خود ملاقات کردید و یکی از آنها دنبال کاغذ و قلم است تا مشخصات خود را روی آن بنویسد و دیگری بسرعت کارت ویزیتش را از جیب درآورده و به شما می دهد در این صورت شما تمایل به همکاری با کدامیک از آنها خواهید داشت؟ پس این مثال نشان می دهد که باید همواره برای ارائه کارت ویزیت خود آماده باشید.

 

نگران نباشید زیرا مکالمات اداری حداقل تا مدتی دیگر با جمله ” می توانم کارت شما را داشته باشم؟” تمام خواهند شد. پس بر روی کارت ویزیت ها سرمایه گذاری کنید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *