نکاتی در طراحی بروشورها

نکاتی درباره طراحی بروشور

در این مقاله به بررسی چند نکته درباره طراحی بروشور های زیبا می پردازیم و به شما می آموزیم که چگونه بروشورهایی منحصربفرد طراحی کنید. در واقع تبدیل یک طرح معمولی به یک طرح کم نقص در گرو رعایت کردن نکات زیر است:

1.هدف اصلی خود را پیش از شروع کار مشخص نمایید:

شناسایی هدف پیش از شروع کار

زمانی که شما در حال فکر کردن درباره طراحی بروشور هستید باید ابتدا از مشتری خود بپرسید که چرا احساس می کند که به آن نیاز دارد. سپس آنها باید نیازهای خود را از این بروشور تعریف کنند. گاهی اوقات آنها ممکن است فقط یک نیاز کلی داشته باشند زیرا احتمالا آخرین بروشوری که منتشر کرده بودند بازخورد خوبی نداشته است. پس بهتر است در موارد این چنینی کمی تحقیقات بیشتری انجام دهید تا ببینید که مشتری شما به دنبال رسیدن به چه هدفی از این بروشور است.

2.استفاده محدود از فونت ها در بروشور:

در زمان طراحی یک بروشور شما به فونت های زیادی نیاز ندارید.بلکه بطور کلی به فونت هایی برای بخش های عنوان اصلی، عنوان های فرعی و متن اصلی نیاز دارید. اما در برخی موارد می بینیم که این تصور نادرست در بین مردم وجود دارد که فونت هایی که آنها در ساخت طرح موردنظرشان استفاده می کنند تا پیش از این نباید در هیچ جای دیگری استفاده شده باشد و کاملا انحصاری باشد.

3. انتخاب سایز مناسب کاغذ در ساخت بروشور:

قبل از اینکه شروع به نوشتن مطالب یک بروشور بکنید باید سایز مناسب کاغذ را برای ساخت بروشور پیدا کنید. اگر بروشور را برای یک مشتری طراحی می کنید باید در این مورد از او پرس و جو کنید تا بدانید که او قصد استفاده از کاغذ در چه ابعادی برای طرح خود را دارد و چه چیزی برایش مناسب تر است.

4. داشتن حق کپی از بروشور:

حق کپی از بروشور

کپی گرفتن از بروشور غالبا بعنوان کم ارزش ترین بخش در طراحی آن در نظر گرفته می شود. بسیاری از مردم اغلب اهمیت این موضوع را درک نمی کنند که باید کپی بخشی از فرایند اصلی در طراحی بروشور باشد. ساختن کپی های مختلف از طرح در مراحل مختلف کار می تواند نواقص احتمالی را برای ما نمایان کند.

5. درنظر گرفتن خوانندگان :

در زمان طراحی بروشور باید همواره هدف اصلی را در ذهن خود درنظر داشته باشید. آیا این طرح قادر خواهد بود به نیازهای مشتری پاسخ دهد یا خیر؟

وقتی کسی این بروشور را باز می کند چه مطالب و نکاتی را از آن دریافت خواهد کرد؟ پس برای اشخاص دیگر طراحی کنید نه برای خودتان!

6.توضیحات ساده و مفید:

استفاده از عبارات مختصر

شما می خواهید بدانید که چگونه یک بروشور متمایز طراحی کنید، درست است؟ گاهی اوقات ایده های ساده بهترین هستند. چنانچه مشتری شما می خواهد از تعداد زیادی عکس در بروشور خودش استفاده کند(مانند شکل فوق) بهتر است که از جملات و توضیحات مختصر و مفید استفاده کنید تا مشتری تمرکز بیشتری بر روی تصاویر داشته باشد.

7.نگهداشتن چیزهایی که مفید هستند:

سعی نکنید طرح بروشور شما گیج کننده و متفاوت باشد آن هم تنها به این دلیل که می خواهید طرح شما جلب توجه بیشتری بکند. برای مثال بسیاری از طراحان در پروژه های خود معمولا از 10 تا 20 فونت رایج استفاده می کنند. پس خوب است که در طراحی های خود تنوع به خرج دهید اما زیاده روی نکنید!

8.تاثیرگذاری اولیه در مشتری:

تاثیرگذاری اولیه در مشتری

طرح بروشور باید با کسب و کار شما در ارتباط باشد تا بتواند با مشتری ارتباط خوبی برقرار کند. برای مثال خیریه ها نیاز به طرح های لوکس ندارند چرا که ممکن است این تصور را در افراد ایجاد کند که هزینه زیادی برای آن پرداخت شده است. در حالیکه برای معرفی یک محصول جدید باید طرح ما بگونه ای باشد که مشتری تصور کند در نمایشگاه مربوط به آن محصول حضور دارد.

 

 

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگوها شرکت کنید؟
در گفتگو ها شرکت کنید.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *